Co warto wiedzieć o trychologii w Gdyni
Czym zajmują się trycholodzy w Gdyni? Najprościej rzecz ujmując, są to specjaliści z zakresu zwalczania chorób związanych z leczeniem skóry głowy i włosów. Jest to obszar medycyny znany już od XIX wieku, kiedy to rozpoczęto badania nad zapobieganiem wypadania włosów u kobiet i mężczyzn. Warto zaznaczyć, że zawód lekarza trychologa w Gdyni jest profesją bardzo wszechstronną. Obejmuje nie tylko nauki medyczne, ale także o aspekty kosmetologii, fizjoterapii, dietetyki, a nawet psychologii. Dlaczego, aż tyle dziedzin można połączyć z trychologią w Gdyni? Jest to ściśle powiązane z tym, że przyczyną problemów ze skalpem oraz z włosami, jest naprawdę wiele. Tak samo jest w przypadku leczenia objaw. Tracimy włosy z powodu wielu przedłużających się sytuacji stresowych, z powodu przyjmowania leków obciążających akurat tę część naszego ciała, czy także z przyczyn niedoboru mikroelementów w naszej diecie. Niekiedy remedium na tego typu dolegliwości jest kuracja z pogranicza kosmetologii, a w niektórych przypadkach niezbędny jest masaż fizjoterapeutyczny. W związku z tym, za powodzenie terapii i powodzenie zabiegów trychologicznych w Gdyni odpowiada lekarz, który niekoniecznie musi posiadać wykształcenia medycznego. Wiąże się to z wielozadaniowością tej dziedziny nauki, a również i z tym, że zdarza się, że kosmetolog ma rozleglejszą wiedzę niż doktor medycyny, który widzi głównie objawy medyczne. Chciałbyś wiedzieć więcej o podanym zagadnieniu? Zachęcamy do lektury!
Jak znajdziesz najlepszego trychologa w Gdyni?
Chcesz znaleźć szybko i wygodnie najbardziej profesjonalny gabinet trychologiczny w Gdyni? Wejdź na stronę Medibooking.pl i znajdź swojego specjalistę w parę minut! Uzupełnij formularz zgłoszeniowy, zapełnij rubrykę swoimi danymi i preferencjami dotyczącymi interesującego Cię specjalisty. Nasza wyszukiwarka w parę chwil wybierze najlepszych trychologów w Gdyni – będziesz mógł się zajrzeć na ich profil, przeczytać opinie na ich temat etc. Następnie – jeśli dana oferta Ci się spodoba – istnieje możliwość internetowego zarezerwowania takiej wizyty, w pasującym Ci terminie! Nie marnuj czasu – skorzystaj z naszych usług, dzięki którym dotrzesz do prawdziwych profesjonalistów!
Co leczy lekarz trycholog w Gdyni?
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, trycholog w Gdyni zajmuje się leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy. Jednak, co wyleczymy w gabinetach trychologicznych w Gdyni? Najczęstszymi schorzeniami dotyczącymi tego obszaru ciała są: przypadki wypadania włosów, łysienia (zazwyczaj androgenicznego), łojotokowego zapalenia skóry, łupieżu, łuszczycy, zbytnio przetłuszczających się włosów, czy bolącej skóry głowy, np. będącej w stanie zapalnym. Przyczyn łysienia oraz wypadania włosów może być naprawdę wiele, przez co, należy dogłębnie zbadać każdy przypadek tej dolegliwości. Lekarz trycholog w Gdyni podczas wywiadu może dojść do wniosku, że źródło leży w hormonach, podwyższonym poziomie testosteronu, ale często jest to także wynik przedłużających się sytuacji stresowych bądź też przyjmowanych leków. Jeśli chodzi o łojotokowość, wiąże się ją z indywidualnymi właściwościami skórnymi, a także z czasem w naszym życiu – często się zdarza, że na tę chorobę cierpią nastolatki wchodzące w okres dojrzewania. Z kolei łupież i łuszczyca, są powiązane z wytwarzaniem się złuszczającej się skóry oraz z pojawianiem się łuszczących się wykwitów stawowo-ścięgnistych. Zatem jest to szeroki zakres chorób, których zwalczaniem zajmuje się lekarz trycholog w Gdyni.
Przykłady zabiegów w gabinetach trychologicznych w Gdyni
Od rodzaju Twojego schorzenia będzie zależeć dobranie odpowiedniej metody kuracji w gabinecie trychologicznym w Gdyni. Zatem bardzo istotnym jest, abyś podczas wywiadu dogłębnie opowiedział lekarzowi o swoim przypadku. Jeżeli Twoje dolegliwości są bardzo uciążliwe i dotychczasowe leczenie nie zmieniło Twojej sytuacji - wówczas trycholog w Gdyni może zalecić kuracje inwazyjną. Można wymienić trzy bardzo powszechne zabiegi tego rodzaju: mezoterapię igłową, mezoterapię osoczem bogatopłytkowym i karboksyterapię. Pierwsze dwie polegają na wstrzykiwaniu tzw. mezokoktaji do skóry głowy pacjenta (drugi typ tego zabiegu polega na wstrzyknięciu osocza pacjenta), przez co włosy zostaną pobudzone do rośnięcia, skóra głowy odżywiona etc. Jeżeli chodzi o karboksyterapię - opiera się ona na ostrzyknięciu skóry dwutlenkiem węgla, który ma odpowiednio natlenić skórę głowy. W zależności od Twojego przypadku - tak będzie wyglądać ten zabieg. Z kolei gabinety trychologiczne w Gdyni zalecają również nieinwazyjne kuracje - tj. masaże i leki do włosów. Nie zapominajmy, że przed wizytą w przychodni trychologa w Gdyni należy powstrzymać się od mycia głowy na 24 h przed badaniem. Również jeśli stosujemy medykamenty lecznicze typu np. szampony przeciwłupieżowe, należy je odstawić na 3-4 mycia przed wizytą. Przed wizytą nie nakładamy żadnych preparatów stylizacyjnych na głowę! Dzięki tym regułom, lekarz ma pełniejszy ogląd na Twój przypadek.
Nieinwazyjne oraz inwazyjne zabiegi trychologiczne w Gdyni
Najpowszechniejszym podziałem wyróżnianym w ramach zabiegów trychologicznych w Gdyni, jest rozdział na inwazyjne i nieinwazyjne techniki leczenia. Pierwsza z nich polega na bezpośrednim ingerowaniu w wewnątrz skóry głowy. Wygląda to następująco: wstrzykuje się określone substancje w skórę głowy pacjenta. Stosuje się ją w cięższych przypadkach lub w momentach, kiedy liczymy na szybkie efekty kuracji. Dzięki takiemu działaniu, tego rodzaju terapia wydaje się bardziej skuteczna i szybciej możemy zauważyć efekty. Jest ona jednak o wiele droższa, przez co, w niektórych przypadkach trycholodzy w Gdyni proponują metodę nieinwazyjnej kuracji. Polega ona na zewnętrznym pracowaniu z pacjentem. Za pośrednictwem diagnozy, lekarz dopasowuje odpowiednie szampony, żele, czy inne maści, aplikowane na skalp lub też włosy. Tego typu działanie jest rozłożone w czasie, ale także jest to skuteczny sposób leczenia. W gabinetach trychologicznych w Gdyni stosuje się również nieinwazyjne masaże, które mają za zadanie rozluźnienie skóry głowy, pobudzenie oraz relaks pacjenta.