Najistotniejsze wiadomości dotyczące pracy psychoterapeuty w Przemyślu
Przed tym, jak udamy się po wsparcie do psychoterapeuty w Przemyślu musimy wiedzieć, w jaki sposób wygląda specyfika jego pracy. Przede wszystkim Twoje sesje z nim będą się opierały na konwersacjach trwających do 90 minut. W tym czasie będzie zadawał Ci mnóstwo pytań, więc znaczną część czasu to Ty będziesz mówić. Bardzo znaczącym aspektem współpracy z psychoterapeutą w Przemyślu, jest świadome otwarcie się przed nim. Bez tego, cała psychoterapia w Przemyślu będzie żmudna dla obu stron oraz w dodatku nieefektywna. Pamiętaj, że zarówno on ani psycholog w Przemyślu nie mogą Ci przepisywać leków - mogą jedynie po diagnostyce, przekierować Cię do psychiatry. Wokół tego typu profesji krąży bardzo wiele mitów, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Przeświadczenie o tym, że psycholog w Przemyślu czyta w naszych myślach bądź stara się nas zmanipulować oraz wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy jest nieprawdziwe. Po to spotykamy się na spotkania diagnostyczne, aby zapobiec sytuacji, że o naszej terapii decyduje tylko jedna osoba. Faktem za to jest, że psycholog w Przemyślu w trakcie rozmów z nami będzie zadawał intymne pytania i świadomie pokazywał nam mechanizmy, które pomogą nam z naszymi trudnościami psychicznymi.
Jakie są charakterystyczne cechy danych typów psychoterapii w Przemyślu?
Wyróżniamy kilka ważniejszych nurtów terapeutycznych: poznawczo-behawioralny, psychoanalityczny, psychodynamiczny, czy humanistyczny. Na ogół przy diagnozowaniu, psycholog w Przemyślu zaleca nam, z którego rodzaju będziemy czerpać największe korzyści, jednak nim się do niego udamy, warto wiedzieć nieco więcej o tym zagadnieniu. Nurt poznawczo-behawioralny (z angielskiego CBT – cognitive-behavioral therapy) polega na tym, że uczymy się reagować w prawidłowy sposób na poszczególne bodźce. Całość zasadza się na teorii behawioralnej w myśl, której dana sytuacja wywołuje u nas wyuczoną reakcję – tutaj zadaniem psychoterapeuty w Przemyślu będzie nauczyć nas poprawnego reagowania. Całość terapii psychologicznej w Przemyślu najczęściej trwa do 160 godzin. Psychoanalityka z kolei tyczy się przede wszystkim pracy ze wspomnieniami i przepracowywaniem traum, w związku z czym potrafi zająć kilka lat. Tutaj psycholog w Przemyślu dokonuje pewnej pracy archeologicznej – poznaje nas drobiazgowo i z zewnętrznej perspektywy podsuwa nam możliwe przyczyny naszych dolegliwości – jest pomocna w kontekście nawracających lęków etc. Nurt psychodynamiczny skupia się na przeżywaniu nieuświadomionych emocji, które wywołują choroby – także jest ona długoterminowa. Zakłada określanie pacjentowi celów i wspieranie w ich realizowaniu. Z kolei typ humanistyczny opiera się na sprecyzowaniu potrzeb pacjenta, nazwaniu prawdziwych celów i uwolnieniu ukrytego potencjału.
Zasady etyczne psychoterapeuty w Przemyślu
Dzięki powstaniu Kodeksu Etycznego pracy psychiatry i psychoterapeuty, a również Kodeksu Psychologa - nie musisz się obawiać, tego że Twoje sesje staną się przedmiotem rozmów osób niepożądanych. Każdy szanujący się psycholog w Przemyślu i psychoterapeuta w Przemyślu będzie trzymał się zasad tajemnicy lekarskiej. Przedmiot Twojej terapii może stać się tzw. case study, tylko wówczas jeśli wyrazisz na to zgodę - a i tak jesteś wówczas anonimowy. Pamiętaj, że psychoterapeuta w Przemyślu nie może Tobą manipulować ani narzucać Ci własnego systemu wartości. Niemoralnym jest także nawiązywanie osobistych stosunków z pacjentem, choć czasem się zdarza, że w trakcie terapii to pacjent w wyniku zbudowanej więzi projektuje na terapeucie pozytywne uczucia. Psycholog w Przemyślu musi podejść do Ciebie ze zrozumieniem oraz empatią, staje się absolutnie bezstronnym partnerem w rozmowie. Nie może nikomu udzielać danych o tym, że jest Twoim terapeutą - jesteś pod całkowitą ochroną. Podczas terapii psychologicznej w Przemyślu musisz czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie, zatem jeśli trafisz na osobę, która nie odpowiada Ci pod pewnymi względami i posiadasz słuszne podejrzenia, że nie będzie dla Ciebie właściwym partnerem do rozmowy - zmień terapeutę. Także on ma prawo odmówić leczenia - jest to powiązane nierzadko z tzw. konfliktem interesów. Wtedy gabinet psychoterapii w Przemyślu powinien zaoferować Ci innego specjalistę.
Wsparcie psychologa w Przemyślu - w jaki sposób najprędzej do niego dotrzesz?
Jeżeli postanawiasz skorzystać z pomocy poradni psychologicznych w Przemyślu, a nie planujesz wybierać losowych przychodni - skorzystaj z Medibooking.pl! To innowacyjna platforma umożliwiająca dostęp do licznych specjalistów w Twojej okolicy. Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę oraz uzupełnisz kategorie wyboru (lokalizacja, forma spotkania, specjalność medyczna). Dzięki temu w parę sekund wyświetlą Ci się wyniki wyszukiwania, a spośród podanych psychoterapeutów w Przemyślu możesz dowolnie wybierać. Porównuj ich pod względem ocen, opinii, czy cenników i wybierz najbardziej profesjonalnego z nich! Za naszym pośrednictwem możesz również szybko zarezerwować najbliższy termin u terapeuty - nie zwlekaj, zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!
Wysokość Cen terapii z psychoterapeutą w Przemyślu - czy każdego na to stać?
Nie da się ukryć, że koszty psychoterapii w Przemyślu nie są najniższe. Szacuje się, że terapia cotygodniowa prywatna trwająca przez pół roku, to koszt około 3-4 tysięcy złotych (szacunkowo koszty wizyty to 150-200 zł). Ale nie posiadamy nigdy gwarancji, że pół roku jest wystarczające na poradzenie sobie ze swoimi trudnościami. Niezwykle dużo zmiennych ma wpływ na ostateczne koszty terapii - przykładem może być o wiele tańsza od indywidualnej, terapia grupowa. Jednak jeżeli nie możemy sobie pozwolić na prywatne leczenie - NFZ dofinansowuje terapie, wybranych gabinetach. W związku z tym nie musimy zapłacić za psychologa w Przemyślu, jednak musimy pamiętać, że wiąże się to z czekaniem i czasami z obniżoną jakością terapii - przeciążeni psychologowie, czasem nie są fizycznie w stanie poradzić sobie z nawałem zgłoszeń. Jeżeli potrzebujemy szybkiej rozmowy w związku z nagłym kryzysem, jaki nas dotknął - warto zadzwonić na bezpłatne linie, które zajmują się całodobowym wsparciem psychologicznym. Są to numery alarmowe, lokalne pogotowia psychiatryczne, Niebieska Linia (800 120 002), czy Kryzysowy Telefon Zaufania (116 123). Nie warto zwlekać, nawet niedługa rozmowa może nam pomóc!
Specyfika pracy konkretnych psychologów w Przemyślu
W związku z tym, że wyróżniamy rozmaite typy psychoterapii w Przemyślu, praca konkretnych profesjonalistów ma odmienną charakterystykę. Psycholog prowadzący terapię dla par staje się w pewnym sensie mediatorem – nie obiera żadnej ze stron, posługuje się tylko faktami, z którymi podzielili się pacjenci. Nawet jeżeli zawiniła jedna ze stron – nie atakuje jej, tylko stara się zbudować zdrowy dialog pomiędzy partnerami. Nie zawsze jednak jest to możliwe, czasami tego typu psychoterapie w Przemyślu kończą się zerwaniem relacji. Jednak nawet w takich przypadkach, terapia pozwala na szybszą regenerację emocjonalną oraz prostszy start w nowe relacje. Z kolei psycholog dziecięcy w Przemyślu jest niejako psychologiem rodziny. Jego praca polega na dojściu do sedna problemu, a w związku z tym, że dzieci najczęściej najwięcej czasu spędzają w gospodarstwie domowym i w szkole – brana pod lupę jest sytuacja w rodzinie. Nie stanowi to ataku, nie ma to na celu wytykanie błędów wychowawczych, a jedynie pokazanie dziecku oraz rodzicom mechanizmów, które rządzą młodym człowiekiem i tego, w jaki sposób zagwarantować mu maksymalnie poprawny rozwój, pomóc w nauce, czy budowaniu w przyszłości zdrowych relacji. Pierwsza wizyta to zazwyczaj diagnoza – wart także zaznaczyć, że najczęściej rodzic nie uczestniczy w takich sesjach. Psycholog dziecięcy w Przemyślu jest jednak wykwalifikowaną osobą, a spotkania są na ogół nagrywane, więc rodzic może spokojnie zawierzyć mu swojego podopiecznego.