Wizyta u kardiologa – kiedy należy się na nią zapisać?
Kardiolog świadczy poradę lekarską i leczenie w zakresie chorób układu krążenia. Przeprowadza on diagnostykę, ustala metody leczenia, zleca rehabilitację oraz monitoruje terapię. Zgłosić się do niego powinna każda osoba, jeżeli zauważa u siebie określone objawy, takie jak: duszności, bóle w klatce piersiowej, bóle i zawroty głowy, a przede wszystkim w przypadku obrzęku kończyn i częstych omdleń. Przychodnia kardiologiczna niezwłocznie powinna przyjąć takiego pacjenta, gdyż nieleczone choroby układu krążenia mogą doprowadzić do jeszcze większych konsekwencji, np. zawału serca, a w ostateczności do śmierci.
Kardiologia – czym zajmuje się ta dziedzina medycyny?
Kardiologia to dziedzina medycyny, która obejmuje profilaktykę, diagnostykę, ale przede wszystkim leczenie chorób serca i układu krążenia oraz nadciśnienia tętniczego. W związku z tym, że choroby serca są powszechnym problemem społeczeństwa, a przez to prowadzą do dużego odsetku przedwczesnych zgonów, kardiologia to stale rozwijająca się dziedzina medycyny. Lekarz kardiolog wykrywa choroby i świadczy pomoc pacjentom, którzy zmagają się z miażdżycą, nadciśnieniem, zaburzeniem rytmu serca, chorobą wieńcową, wadami serca, zapaleniem mięśnia sercowego i jego niewydolnością. Rozwój tej dziedziny medycyny jest bardzo ważny ze względu na to, że w Polsce obserwuje się bardzo wysoką zachorowalność i umieralność na choroby układu krążenia.
Poradnie kardiologiczne prywatnie – co wpływa na cenę usługi?
Kardiologia to jedna z najważniejszych dziedzin medycyny, dlatego ważne jest, aby szybko kierować się do specjalisty, jeżeli zauważymy u siebie lub bliskich niepokojące objawy. Przychodnie kardiologiczne przyjmują prywatnie pacjentów po wcześniejszym umówieniu się na wizytę i rejestracji. Wizyta u kardiologa będzie odbywała się z pewnością szybkiej, od momentu naszej rejestracji, a nie jak to dzieje się w przypadku wizyt u specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Prywatne poradnie kardiologiczne oferują także bardziej specjalistyczny sprzęt diagnostyczny i personalne podejście do pacjenta. Polecamy zarejestrowanie się do kardiologa za pośrednictwem naszego portalu, jeżeli odczuwasz niepokojące objawy, które mogą być związane z chorobami serca.
Kardiolog – jak przebiega wizyta u tego specjalisty?
Kardiologia dziecięca i kardiologia lecząca dorosłych, wydają się jedną dziedziną medycyny. Jednakże diagnostyka, leczenie i dalsza opieka nad pacjentem dorosłym, a dzieckiem, jest zgoła inna. Różni się także to, jak do danej wizyty u kardiologa należy się przygotować. Trzeba przypomnieć sytuacje, w których poczuliśmy niepokojące dolegliwości. Kardiolog pyta pacjenta również o jego sposób odżywiania, tryb życia oraz jakie leki zażywa/na jakie choroby choruje. Takie pytania to podstawa, pozwalają one lekarzowi ustalić i zdiagnozować nasz problem. Przychodnia kardiologiczna może także wymagać przyniesienia badania krwi lub EKG wykonanego wcześniej. Zazwyczaj jednak poradnie kardiologiczne wykonują zabiegi na miejscu. Jednak jeżeli zdecydujemy się przynieść własne badanie, kardiolog akceptuje wyniki badań nie starsze niż 2 tygodnie.
Poradnie kardiologiczne – gdzie najlepiej zarezerwować wizytę?
Publiczna opieka zdrowotna w wielu przypadkach może okazać się niewystarczająca, jeżeli przypadek jest nagły lub zaniedbamy problem i będziemy potrzebować natychmiastowej pomocy, jaką da nam jedynie lekarz kardiolog. Stąd polecamy zarejestrowanie się do najlepszych poradni kardiologicznych poprzez nasz portal. Będą Państwo mogli wybrać konkretną godzinę wizyty u kardiologa bez oczekiwania w kolejce. Kardiolog, już podczas wizyty stacjonarnej, przeprowadzi szczegółową konsultację i badanie. Pacjenci otrzymują porady od najbardziej cenionych lekarzy kardiologów na terenie naszego kraju, a po rozpoznaniu, wdrożą optymalne leczenie. Jeżeli odczuwasz objawy choroby serca, nie zwlekaj i zarezerwuj wizytę w przychodni kardiologicznej. Czas w tym przypadku jest kluczowy!
Przychodnia kardiologiczna – jakie badania i zabiegi tam wykonasz?
Poradnie kardiologiczne powinny wykonywać większość badań i zabiegów związanych z chorobami układu krążenia. Kardiolog musi być w stanie wykonać EKG spoczynkowe, echo serca i założyć holter ciśnieniowy. W razie potrzeby lekarz kardiolog kieruje na tomografię komputerową serca oraz naczyń wieńcowych, rezonans magnetyczny, koronografię i cewnikowanie serca. Kardiolog dziecięcy będzie zajmował się profilaktyką i leczeniem chorób dzieci i młodzieży do lat 18. Pomoc dla najmłodszych może być wymagana nawet na stadium prenatalnym, co w dużej mierze różni się od standardowego leczenia dorosłych. Płód w wielu przypadkach boryka się z wrodzonymi wadami serca, a widoczny problem pojawia się dopiero po latach. Dlatego kardiolog dziecięcy został wyodrębniony jako oddzielny zawód, gdyż diagnostyka i leczenie dorosłych a dzieci różni się.